המדריך להוצאת דרכון פולני – פרק 1 פתיח

by Jun 20, 2010diy-polish-passport0 comments

פרקי המדריך להוצאת דרכון אירופאי פולני

פתיח | מה נדרש | הביקור בשגרירות פולין | טפסים | מה הלאה

המדריך להוצאת דרכון פולני

הדרך שעברתי להוצאת אזרחות ודרכון פולני

exclaim2 שימו לב:

מדריך זה נכתב באמצע 2010. מאז ביצעה השגרירות שינויים שונים בהליך שהמרכזי בהם בוצע באפריל 2012 והוא מפשט את התהליך ומצמצמו לפגישה אחת של הגשת מסמכים ומתן טביעות אצבע ופגישה נוספת לקבלת הדרכון. שינוי משמעותי נוסף שבוצע באוגוסט 2012 הוא תהליך תיאום פגישה דרך אתר האינטרנט. חובה לתאם פגישה מראש.

אני מברך את השגרירות על שיפור ההליכים ואם המדריך הזה תרם במשהו לשיפורים אלו, הרי שזה שכרי.
שימו לב לעדכונים השונים המופיעים בכל דף. אשתדל לעדכן את המדריך עם הזמן ובהתאם לדיווחי הגולשים.

exclaim2 הפרקים הבאים מכילים מידע רב שמצריך קריאה מעמיקה וריכוז רב. אם אין לכם את הזמן, הרצון או היכולת להתעמק במידע, מומלץ שתפנו לגורם מקצועי שיעשה עבורכם את העבודה.

exclaim2 כותב פרקים אלו אינו עוסק בייעוץ בתחום ואין באפשרותו לענות לשאלות בנושא. כל שמתואר הוא ההליך האישי והחוויות שעבר הכותב.
תודה ובהצלחה

בימים אלו כשפולין מתקרבת להשלמת 7 שנות חברות באיחוד האירופאי (במאי 2011) לדרכון הפולני יש חשיבות הולכת וגוברת עבור ישראלים שעזבו את פולין ו/או שהם צאצאים לאזרחי פולין.
רבים חפצים להשיגו אך לא ממש יודעים איך. מידע רב קיים, אך הוא לא תמיד מרכז את הנושא ומציגו באופן אובייקטיבי.
העיתונים ואתרי האינטרנט (בעיקר של גורמים אינטרסנטים) מוצפים במאמרים שלכולם מכנה משותף של הפחדה ויצירת רושם של הליך מורכב, מסובך ובלתי אפשרי לביצוע לאזרח רגיל. לרושם הזה לצערי תורמת לא מעט שגרירות פולין בתל-אביב. באתר האינטרנט שלה יש מידע רב, אך לא כל המידע נמסר והוא אינו נגיש לתושבי ישראל דוברי עברית.
בנוסף, השירות הניתן לא עונה בצורה מספקת לביקוש ולמרות שבוצעו כמה שיפורים בתקופה האחרונה, ההליך עדיין מסורבל, לא יעיל ומצריך מאמצים לא מעטים.
בשגרירויות פולין במדינות אחרות ההליך קצר יותר, יעיל, מסתיים בפגישה אחת ועם שירות ברמה גבוהה הרבה יותר.

השאלה המתבקשת, האם זו מדיניות מכוונת של שגרירות פולין כלפי אזרחיה תושבי ישראל ? לי אין תשובה ברורה בעניין וכמובן שלא תמצאו התייחסות רשמית לנושא זה. תהא הסיבה אשר תהיה, מי שחפץ בדרכון, צריך לעבור את התהליך שיתואר בפניכם בדפים אלו.

באמצעות דפים אלו אנסה לפשט לכם את הדרך להשגת הדרכון הפולני ולסדר לכם את המידע כך שתוכלו להשלים את המשימה בהצלחה.
כל מה שכתבתי מתבסס על ניסיוני האישי, שלי ושל משפחתי שהסתיים בהצלחה. החלטתי לשתף אתכם בתהליך כדי לפזר את הערפל הסמיך שרובץ על נושא זה וכדי לחסוך לכם זמן יקר ולא מעט כסף.

אני מאמין בשיתוף מידע ומקווה שגם אם לכם יש משהו חשוב לספר ובעיקר אם המידע יכול לעזור לאחרים, ספרו ופרסמו זאת לרווחת כולם.

בדפים אלו תמצאו מידע רב הכולל מידע על מילוי נכון של טופסי הבקשה, הליך שנתפס כבעייתי שלא בצדק.

אזרח ישראל בעל אזרחות פולנית, המתגורר בישראל בדרך קבע, יכול לבקש דרכון פולני, ויכול לעשות זאת  אך ורק בשגרירות פולין בתל-אביב.

אל תנסו וחבל על זמנכם וכספכם בניסיון לבקש דרכון תוך כדי טיול או שהייה קצרה במדינה אחרת. אם יש לכם אישור שהיה רשמי ואתם מתגוררים במדינה אחרת בדרך קבע, אתם יכולים לבקש דרכון פולני בשגרירות פולין באותה מדינה וזה אולי רצוי. ההליך שם יהיה מהיר ויעיל הרבה יותר מאשר בישראל.

אוקיי, מספיק עם ההקדמות, בואו נתחיל

פרקי המדריך להוצאת דרכון אירופאי פולני

פתיח | מה נדרש | הביקור בשגרירות פולין | טפסים | מה הלאה

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

האם המאמר עזר לך?
האם המאמר חסך לך זמן וטרחה?
אם כן, אשמח אם תשקלו לתרום כדי לעזור לי לממן את עלויות האיחסון. תודה

כדי לתרום, לחצו בבקשה על כפתור פייפאל

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

תגובות גולשים שנעזרו במדריך:

1. א.מ. מרחובות כתבה:
תודה רבה על המידע הברור והמסודר. חסכת לי זמן רב בחיפושים ועשית לי סדר. פשוט ומאורגן. כל הכבוד על השיתוף והעזרה שהענקת לי ולאחרים. כן ירבו כמוך.

2. י.כ. מצור יגאל כתב:
מעולה, כל מה שכתבת זה בדיוק מה שעברתי. לדעת מראש והיכולת להתכונן הפחית אצלי את החששות ועשה לי את הדרך קלה ונוחה. יישר כוח.

3. ס.ל. מקצרין כתב:
הטפסים שלך הצילו אותי, אני לא יודע מילה בפולנית והדוגמאות שנתת הם בול מה שקיבלתי בשגרירות. התכוננתי מראש עם תרגומון ובאתי מוכן עם טיוטה בפולנית כמו שהמלצת. ממש תודה. כל הכבוד על היוזמה. חסכת לי זמן יקר וגם לא מעט כסף. אני גר רחוק וכל נסיעה לתל-אביב זה סיפור לא פשוט ואובדן יום עבודה.
קבל בכיף את תרומתי הצנועה. תודה.

4. ר.ק. מירושלים כתבה:
חבל שלא ראיתי את המדריך המעולה הזה קודם. גיליתי בדרך הקשה כמה חשובה אות אחת בשם משפחה שהייתה שונה בדרכון מאשר בתעודת הלידה. בקיצור, נאלצתי להפיק מחדש מספר תעודות ושילמתי עוד הרבה כסף שלא לדבר על כך שנאלצתי לנסוע עוד פעם לשגרירות ולהפסיד יום יקר. מסתבר שעל טעויות משלמים בזמן ובכסף והפולנים האלו ממש לא מוכנים לקבל כל חריגה ואפילו קטנה כמו אות בודדת. אחלה מדריך, מקווה שאחרים יגיעו אליו לפני שהם מתחילים במסע הזה.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content