כל אחד יכול eBay – האמנם?

by Updated: Nov 11, 2020blog0 comments

האם באמת כל אחד יכול לפעול ב-eBay?

פוסט בסיסי לכל מי שמתכנן לקנות ולמכור באיביי

תקציר: eBay היא קהילת המסחר הגדולה בעולם. לקנות ולמכור באיביי נראה על פניו פשוט ומהיר אך לא כך הדבר. המערכת מורכבת ומפורטת ומצריכה לימוד ונסיון רב כדי להגיע להצלחה ולפעילות עיסקית מוצדקת. במאמר זה אסקור את המערכת ואתן תשובה לשאלת הנושא.

על המחבר: אבי שניאור, אקדמאי עם תעודת הוראה, חבר בקהילת איביי מ-1999, מאמן eBay עם נסיון מוכח בקניה, במכירה ובהדרכה. כותב מאמרים בנושאי מסחר אלקטרוני.

eBay היא הקהילה למסחר מקוון הגדולה בעולם למוצרים חדשים ומשומשים. כל אחד יכול לרכוש ולמכור כאן כמעט כל דבר במספר הקשות על לוח מקשי המחשב מביתך או מכל מחשב המחובר לאינטרנט. בקהילה חברים 233 מיליון משתמשים ויש 19 מיליון רשומות בכל חודש לפי נתוני רבעון ראשון ב-2007 אי ביי היא ללא ספק הקהילה הותיקה והגדולה ביותר והיא נמצאת בהישג ידו של כל אחד, בקלות, באמינות ובביטחון. ב”כפר הגלובאלי” בו אנו נמצאיםeBay מקרבת אותנו למאות אלפי חנויות ברחבי העולם ומאפשרת לכל אחד להתחרות על ליבם וכיסם של מיליוני משתמשים באותה רמה של חנויות גדולות. eBay מוחקת את הפערים בין מוכר קטן לחנות גדולה ומציבה לקונים חלופות מרובות וטובות יותר.

ב-eBay ניתן להשתתף במכרזים לדברים חדשים ומשומשים כמו גם לרכוש ישירות ומיד דברים חדשים מחנויות רבות ברחבי העולם. למעט דברים כמו נשק, תרופות, זיופים ועוד מספר נושאים האסורים למסחר, ניתן למצוא כאן כל שיעלה על דעתכם. מסיכה ועד מטוס, מחפצי אספנות ועד לאופנה עכשווית, ממוצרים עתיקים ועד לכאלו שיצאו לשוק רק אתמול. בקיצור, כל העולם פרוש לפניכם בנוחיות ובקלות. אם הגנה על הסביבה חשובה לכם, תמצאו כאן דרך נהדרת להעביר את חפציכם לשימוש נוסף במקום להשליכם לזבל.

סיסמת eBay היא: “Whatever it is you can get it here ”, וזו לא סתם סיסמא, זוהי אי ביי.

המערכת ש- eBay מעמידה לרשות המשתמשים מורכבת, מפורטת לפרטי פרטים ומצריכה ניסיון וידע רב כדי לפעול בה ביעילות וכדי להגיע לעסקאות מוצלחות.

האם באמת כל אחד יכול eBay?

התשובה היא חד משמעית כן . באמצעות לימוד ותרגול כל אחד יכול להגיע להצלחה בפעילותו ב-eBay, אך גם כאן כמו בתחומים רבים אחרים יש לזכור את המשפט הסיני הידוע “גם מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד”. גם אם את/ה רוצה להפוך להיות סוחר גדול ב-eBay, את/ה צריכים להתחיל מן היסודות, אתם צריכים להבין את המערכת, את כלליה וכיצד פועלים בה. רק בלימוד של צעד אחר צעד תוכלו אחר כך לרוץ ולכבוש כל יעד שתרצו. תוכלו לעשות זאת בעצמכם לאורך זמן רב או להיעזר במאמן/מדריך שיוביל אתכם בנבכי עולם ה-eBay, יחסוך לכם זמן רב ויראה לכם את הדרך הבטוחה.

Avi4You פיתח אימון eBay המיועד לתת מענה בדיוק לשלב קריטי זה של ההתחלה. אימון שיוביל אתכם בבטחה ברזי eBay כדי שתוכלו לרוץ קדימה ולא ליפול. אנחנו לא מבטיחים לכם להפוך לסוחרים גדולים, גם לא למיליונרים מכיוון והדבר תלוי בכם בלבד. לאלו הרוצים להתפרנס מ- eBay אנו אומרים ש-eBay היא עבודה בדיוק כמו כל עבודה אחרת. מה שתשקיעו בעסק שלכם, כיצד יראה, מה המוצרים שימכרו וכמה תרוויחו תלוי רק בכם. eBay מספקת לכם את הפלטפורמה ואת הנגישות לעולם הגדול, לאן תובילו את עסקיכם תלוי רק בכם.
(*) הערה: Avi4You לא פעיל משנת 2010.

לאלו המחפשים מציאות אנו אומרים שזהו מקום נפלא למצוא בו הכול, מציאות? לאו דווקא, גם כאן כמו בקניון או בשוק ליד ביתכם יש מוצרים מאיכויות טובות ואיכויות גרועות, יש מוצרים תקינים ופגומים. צריך לדעת להבחין ולפענח את ההיצע הגדול ולדעת לברור ממנו את המיטב. במקום להגיע לקניון או לשוק אחד קטן ליד ביתכם אתם משוטטים בקניון אינסופי בכל העולם וזה עושה את ההבדל, זהו כוחה האמיתי של אי ביי, להפגיש בין קונים ומוכרים מכל העולם בקניון אחד ענק.

ולסיכום, מספר מילים לנו הישראלים.
אתרי eBay השונים מתנהלים בשפות כמו אנגלית, גרמנית, צרפתית, ספרדית ועוד. מרבית המוכרים והקונים הם לא ישראלים וצריך להתנהג בהתאם. מי שלא יודע אנגלית או שפה זרה אחרת יתקשה לפעול בקהילת אי ביי. שימוש בתרגומון ממוחשב איננו תחליף להבנת הנקרא.
גם אם אתם קוראים ומבינים מומלץ לקרוא את כל הטכסט בכל מכרז לפני שאתם קונים ולא אחרי! מומלץ לשאול שאלות לפני ולא אחרי! רכישה או מכירה באי ביי היא חוזה לכל דבר שמחייב את הצדדים.
eBay בנויה על אמון בין קונה למוכר וכדאי מאוד לזכור זאת לפני שתמצאו את עצמכם “מחוץ למשחק”. כשאתם באים לאי ביי, השאירו מאחור את המתח, העצבים, השחצנות, התחמנות וכל שאר הרעות החולות שדבקו בנו, הרשו לעצמכם להירגע וצאו ליהנות מהעולם המופלא של eBay .

גם אתם יכולים !

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

פוסטים ומאמרים נוספים בנושא שיכולים לעניין אותך:

כיצד להמנע מהונאה ב-eBay?
מה כדאי לקנות באיביי?
מה כדאי למכור ב-eBay?

ועוד… חפשו ב-Blog

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content