ריצוף עצים – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

by Updated: Jul 23, 2020blog0 comments

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – חושבים מראש 10

סדרה בנושא פרטים, משמעותם וחשיבותם שם (בחו”ל) וכאן בישראל

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ואני טוען שהוא נמצא במחשבה מראש, זו שרואה את התמונה הכוללת ויודעת לחשוב ולתכנן לפני ולא אחרי, ונותנת תשומת לב לפרטים הקטנים.
חזרתי מביקור קצר באירופה, תייר שבא לנקות את הראש, לפגוש אנשים מקסימים, ליהנות ולשכוח לרגע. אך מה לעשות שהעין והמוח שלי רואים גם דברים אחרים ממה שתייר רגיל בדרך כלל רואה? אצלי הם רואים פרטים, הם רואים תשומת לב והקפדה, הם רואים חשיבה מראש, הם רואים דאגה וכבוד לזולת, הם רואים דאגה לחיי אדם וחיות ודאגה לאיכות הסביבה.
וכשאני רואה פרטים, מיד מכה בי המחשבה: למה אצלנו זה לא יכול להיות כך? למה לעזאזל בישראל לא חושבים לפני? למה בישראל חיי אדם כה זולים?

סדרה זו שקראתי לה אלוהים נמצא בפרטים הקטנים - חושבים מראש, או Think Ahead החלה להתפרסם בפייסבוק ב-2015. מדי פעם מתווספים לה עוד פרקים, כי הרי לא חסרים במקומותינו פרטים הדורשים טיפול, רק צריך להסתכל מסביב, לרצות לראות ולהבין.
כולי תקווה שלמישהו/י גם 'ייפתחו העיניים' בעקבות פוסטים אלו והוא/היא גם יעשו מעשה לרווחת וביטחון כולנו.

ריצוף עצים או סבכה לעצים

עץ במרכז מדרכה? חשוב, יפה ובריא. לא כורתים ולא מזיזים. אך מה עושים כדי לא להקטין את שטח המדרכה? מה עושים כדי לאפשר מעבר בטוח לרוכבים ולהולכי הרגל? מה עושים כדי לאפשר גם השקייה ואוורור לעץ?

‘מרצפים’ סביב העץ בסורג מתכת (סבכה) שמאפשר גם וגם. גם ניצול מכסימלי של שטח המדרכה, גם משטח שטוח ובטיחותי לרוכבים ולהולכי הרגל וגם מבנה רשת שמאפשר מעבר מים ואויר לעץ. אז מסתבר שאפשר גם וגם. אפשר לענות לכל הדרישות הנ”ל במוצר אחד, עמיד לאורך שנים ללא צורך בתיקונים תכופים ובטוח לכולם.

כל יום בדרכי לעבודה אני חושב על הסלאלום שאני נאלץ לעשות כדי לא למעוד בבורות סביב עצים במדרכה צרה שבדרכי. התרשמו בעצמכם מהפתרון הישראלי לריצוף עצים והסלאלום שאני נאלץ לעבור בכל יום.
ואל תספרו לי שזה בגלל תקציבים או עלויות. עלות התיקונים של מסגרת הבטון הרעועה שמתבצעים כל כמה חודשים ועלות ניהול משפט ותשלומי פיצויים לכל מי שמועד בגלל הפתרון ה’מושלם’ הזה עולים הרבה יותר מאשר לפתור את הנושא באופן מקצועי ושמחזיק מעמד שנים רבות ללא תחזוקה.

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content