הצלה במרחב הציבורי – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

by Updated: Feb 10, 2024blog2 comments

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – חושבים מראש 17

סדרה בנושא פרטים, משמעותם וחשיבותם שם (בחו”ל) וכאן בישראל

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ואני טוען שהוא נמצא במחשבה מראש, זו שרואה את התמונה הכוללת ויודעת לחשוב ולתכנן לפני ולא אחרי, ונותנת תשומת לב לפרטים הקטנים.
חזרתי מביקור קצר באירופה, תייר שבא לנקות את הראש, לפגוש אנשים מקסימים, ליהנות ולשכוח לרגע. אך מה לעשות שהעין והמוח שלי רואים גם דברים אחרים ממה שתייר רגיל בדרך כלל רואה? אצלי הם רואים פרטים, הם רואים תשומת לב והקפדה, הם רואים חשיבה מראש, הם רואים דאגה וכבוד לזולת, הם רואים דאגה לחיי אדם וחיות ודאגה לאיכות הסביבה.
וכשאני רואה פרטים, מיד מכה בי המחשבה: למה אצלנו זה לא יכול להיות כך? למה לעזאזל בישראל לא חושבים לפני? למה בישראל חיי אדם כה זולים?

סדרה זו שקראתי לה אלוהים נמצא בפרטים הקטנים - חושבים מראש, או Think Ahead החלה להתפרסם בפייסבוק ב-2015. מדי פעם מתווספים לה עוד פרקים, כי הרי לא חסרים במקומותינו פרטים הדורשים טיפול, רק צריך להסתכל מסביב, לרצות לראות ולהבין.
כולי תקווה שלמישהו/י גם 'ייפתחו העיניים' בעקבות פוסטים אלו והוא/היא גם יעשו מעשה לרווחת וביטחון כולנו.

הצלה במרחב העירוני

דפיברילטור defibrillator, (מַפְעֵם בעברית) הוא מכשיר מציל חיים במקרה של דום לב ומחזיר את הלב לקצב פעולה סדיר. מכשירים כאלו מוצבים בעמדות מיוחדות , נגישות ונראות לכל במרחב הציבורי ובעיקר במקומות הומי אדם ואפילו ברחובות. זה לא מותרות, זה מכשיר חיוני! בחברה בה ערך חיי אדם חשוב, מתייחסים ופועלים בהתאם.

exclaim2 שימו לב: על העמוד ליד העמדה יש שילוט שאוסר צילום, מקפידים על צנעת הפרט במקרה חירום וטיפול באדם עם דום-לב. אני רק מדמיין כמה מכשירי סלולר יישלפו בישראל לצילום בזמן חירום כלשהו…

בישראל יש חוק בנושא משנת 2008 שמחייב הצבת מכשיר כזה במקומות ציבור בהם למעלה מ-500 מבקרים ביום. החוק והתקנות לא ממש נאכפים, המכשירים, אם קיימים, נעולים במרבית המקרים. במקרה חירום מתבזבז זמן יקר עד שמוצאים את האחראי ועד שהוא מגיע כדי לאפשר שימוש במכשיר. ערך חיי האדם כאן, איך לומר זאת בעדינות, לא ממש בראש סולם העדיפויות. 

עם השנים מוסדות וארגוגים וגם אנשים פרטיים בישראל רכשו דפיברילטורים ונוצר הצורך להנגשת מידע לגבי מיקומם ונגישותם.
משרד הבריאות וגופים רשמיים אחרים לא עשו דבר בנושא ואת הצורך הזה מילאו כמה סטודנטים שהקימו אתר המפרט את מיקומם ונגישותם של מכשירי הדפיברילטור ברחבי מדינת ישראל. האתר נקראאיפה דפי ובאמצעותו תוכלו להגיע במהירות למכשיר הקרוב למיקומכם.
זהו אתר מציל חיים שהוקם מצורך וחשוב לשמור על פעילותו ולעדכנו במידע חדש. אם יש לכם מידע על מכשיר שלא מופיע במסד הנתונים של האתר צלמו את הדפיברילטור באתר בו הוא ממוקם ושלחו את הפרטים לאתר.

עמדת דפיברילטור ברחוב

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

2 Comments

 1. א.ד.

  חיוני ביותר, הייתי נוכח בהצלת אדם לא מבוגר עם מכשיר כזה. הלוואי היו יותר מכשירים כאלה בכל מקום ציבורי ופרטי בארץ

  Reply
  • Avi Schneor

   מצטרף לכל מילה שלך, הכל תלוי באכיפה וברצון להציל חיים של מנהלי המקומות. לצערי כמה זה עולה יותר חשוב מחיי אדם, וחבל.

   Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content