קפה – לא רק משקה

by Updated: Oct 2, 2020blog0 comments

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – חושבים מראש 18

סדרה בנושא פרטים, משמעותם וחשיבותם שם (בחו”ל) וכאן בישראל

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ואני טוען שהוא נמצא במחשבה מראש, זו שרואה את התמונה הכוללת ויודעת לחשוב ולתכנן לפני ולא אחרי, ונותנת תשומת לב לפרטים הקטנים.
חזרתי מביקור קצר באירופה, תייר שבא לנקות את הראש, לפגוש אנשים מקסימים, ליהנות ולשכוח לרגע. אך מה לעשות שהעין והמוח שלי רואים גם דברים אחרים ממה שתייר רגיל בדרך כלל רואה? אצלי הם רואים פרטים, הם רואים תשומת לב והקפדה, הם רואים חשיבה מראש, הם רואים דאגה וכבוד לזולת, הם רואים דאגה לחיי אדם וחיות ודאגה לאיכות הסביבה.
וכשאני רואה פרטים, מיד מכה בי המחשבה: למה אצלנו זה לא יכול להיות כך? למה לעזאזל בישראל לא חושבים לפני? למה בישראל חיי אדם כה זולים?

סדרה זו שקראתי לה אלוהים נמצא בפרטים הקטנים - חושבים מראש, או Think Ahead החלה להתפרסם בפייסבוק ב-2015. מדי פעם מתווספים לה עוד פרקים, כי הרי לא חסרים במקומותינו פרטים הדורשים טיפול, רק צריך להסתכל מסביב, לרצות לראות ולהבין.
כולי תקווה שלמישהו/י גם 'ייפתחו העיניים' בעקבות פוסטים אלו והוא/היא גם יעשו מעשה לרווחת וביטחון כולנו.

קפה – לא רק משקה

משקה הקפה –  מרביתינו נוהגים לשתות את משקה הקפה על בסיס יומי ואפילו מספר פעמים ביום.
בתי קפה יש בשפע וסוגי משקאות קפה מגוונים אף הם, מאספרסו ועד קפוצ’ינו או לאטה ואף בורגיה וכל מה שביניהם, מבחר ענק של סוגי משקה על בסיס אספרסו. וגם משקאות על בסיס חליטה קרה, בישול, טפטוף ועוד.
את מנת האספרסו המשמשת כבסיס לסוגי המשקאות השונים מפיקים באמצעות מכונה לחליטת קפה, בכל בית קפה תמצאו מכונה שכזו. בכל בית קפה שמכבד את עצמו תמצאו מכונת קפה מקצועית ותמצאו בריסטה מיומן ומקצועי שיודע להפיק אספרסו איכותי המהווה את המפתח למשקה טעים, ריחני, ארומטי שיגרום לכם לחווייה מיוחדת וחיובית.

המהדרין יחלטו את הקפה במכונת קפה קלאסית עתירת היסטוריה כמו למשל ה-Elektra ואף יעצבו את בית הקפה או את אזור הקפה בהתאם למסורת ולאופי המכונה. אפילו בעגלות לממכר קפה שמסתובבות בגני העיר תמצאו מכונת קפה ידנית ומקצועית וגם כאן הבריסטה מיומן ומקצועי.

לקפה נותנים את הכבוד המגיע לו, מכינים אותו אנשים שלמדו והוכשרו להכנת קפה ולא ילדים בני 16 שקיבלו הדרכה בת 20 שניות ואינם יודעים למשל האם קפה גדל על עץ או באדמה, אינם יודעים לכייל ולכוון פרמטרים במכונה כמו טמפרטורת חליטה או לחץ חליטה ושאין להם גם שמץ של מושג מהי הטמפרטורה הנכונה להגשת משקה קפה עם חלב. (רמז: מתי קיבלתם לאחרונה קפוצ’ינו עם חלב רותח שלא יכולתם לשתות אותו?)

המכונות בבתי הקפה באירופה (ולא רק) מקצועיות, ידניות ומתוחזקות להפליא, מבריקות ומצוחצחות (גם אסטטי יותר וודאי שגם היגייני יותר). מספיק אם תציצו על מכונת הקפה וסביבתה בבית הקפה בה אתם שותים בישראל כדי להבין על מה אני מדבר.
לא תמצאו (לפחות אני לא נתקלתי) בתי קפה או מסעדות שיגישו לכם קפה ממכונת קפסולות כפי שניתן למצוא בישראל.

ראוי שהקפה יקבל את הכבוד הראוי לו כדי שהחווייה ממנו תהיה מהנה בהתאם.
קפה זה לא רק משקה, זה הרבה מעבר לכך. זה מסורת, זה תרבות, זה מקצועיות, זה שרות וזו חוויה.

מכונת קפה אלקטרה בבית קפה
מכונת קפה מקצועית בדוכן נייד

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content