שליטה על מהירות נסיעה – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

by Updated: Apr 21, 2024blog0 comments

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – חושבים מראש 24

סדרה בנושא פרטים, משמעותם וחשיבותם שם (בחו”ל) וכאן בישראל

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ואני טוען שהוא נמצא במחשבה מראש, זו שרואה את התמונה הכוללת ויודעת לחשוב ולתכנן לפני ולא אחרי, ונותנת תשומת לב לפרטים הקטנים.
חזרתי מביקור קצר באירופה, תייר שבא לנקות את הראש, לפגוש אנשים מקסימים, ליהנות ולשכוח לרגע. אך מה לעשות שהעין והמוח שלי רואים גם דברים אחרים ממה שתייר רגיל בדרך כלל רואה? אצלי הם רואים פרטים, הם רואים תשומת לב והקפדה, הם רואים חשיבה מראש, הם רואים דאגה וכבוד לזולת, הם רואים דאגה לחיי אדם וחיות ודאגה לאיכות הסביבה.
וכשאני רואה פרטים, מיד מכה בי המחשבה: למה אצלנו זה לא יכול להיות כך? למה לעזאזל בישראל לא חושבים לפני? למה בישראל חיי אדם כה זולים?

סדרה זו שקראתי לה אלוהים נמצא בפרטים הקטנים - חושבים מראש, או Think Ahead החלה להתפרסם בפייסבוק ב-2015. מדי פעם מתווספים לה עוד פרקים, כי הרי לא חסרים במקומותינו פרטים הדורשים טיפול, רק צריך להסתכל מסביב, לרצות לראות ולהבין.
כולי תקווה שלמישהו/י גם 'ייפתחו העיניים' בעקבות פוסטים אלו והוא/היא גם יעשו מעשה לרווחת וביטחון כולנו.

שליטה על מהירות נסיעה במרחב כפרי ועירוני

איך מאלצים נהגים להוריד מהירות בקטעי דרך באזורים עירוניים, ליד ריכוז הולכי רגל, בתי-ספר, גני-ילדים, בסביבה כפרית, בקטעי דרך מסוכנים ועוד?

במקומות רבים בעולם מתמודדים עם זה בדרכים שונות כשמעבר לשילוט יש גם מגוון אמצעי אכיפה.
בכמה ממדינות אירופה, ולא רק, מופעלת שיטת מעניינת של שילוב אמצעי מדידה ורמזורים שמופעלים על ידי אותם אמצעי מדידה, שיטה זו מופעלת באופן אוטומטי ללא נוכחות גורמי אכיפה וגורמת לשליטה על מהירות הרכבים בקטע הדרך ובהתאם לנדרש.

השיטה משלבת תמרורי הגבלת מהירות, אמצעי מדידה (בדרך כלל מערכות מדידה בלייזר) רמזורים ואף מצלמות לצילום העבירה ולהגשת דוחות תנועה. אם הרכב נע בקטע הדרך שלא בהתאם למהירות הנדרשת, הוא יגיע לרמזור אדום. אם מהירותו תקינה הרמזור יישאר ירוק.
מערכת זו מופעלת לאורך מאות מטרים ויותר ומשיגה את המטרה שלאורך הנתיב בה היא מותקנת נשמרת המהירות הנדרשת.

בישראל שיטה זו אינה מופעלת. יותר זול לכאורה וכנראה יותר מכניס כסף להציב שוטרים עם ניידת ומכמונת מהירות שמוצבים בנקודה ספציפית שבדרך כלל תהיה בסופה של ירידה או מעבר לעיקול דרך.
כמה מטרים לאחר נקודת המארב הנהגים חוזרים למהירות החורגת בה נהגו לפני נקודת המארב והמטרה להורדת המהירות ממש לא מושגת ובטח שלא לאורכם של קטעי דרך בהם נדרשת מהירות מוגבלת.

נשאלת השאלה האם הבטיחות בקטעי דרך שלמים לא מעניינת את משטרת ישראל?
מדוע לא מיישמים בישראל שיטות להגבלת מהירות לאורכם של קטעי דרך ולא במיקום נקודתי בלבד?
מה התועלת בתפישת עברייני מהירות בנקודה ספציפית לעומת שליטה אוטומטית על מהירות בקטעי דרך?
האם זו הדרך הנכונה להשגת המטרה של בטיחות ולהורדת מהירות הנסיעה באותם קטעי דרך?

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content