המדריך להוצאת דרכון פולני – פרק 3 הביקור בשגרירות

by Jun 22, 2010diy-polish-passport0 comments

פרקי המדריך להוצאת דרכון אירופאי פולני

פתיח | מה נדרש | הביקור בשגרירות פולין | טפסים | מה הלאה

המדריך להוצאת דרכון פולני

הדרך שעברתי להוצאת אזרחות ודרכון פולני

כעת, כשבידכם כל המסמכים הנדרשים, אתם יכולים לגשת לשגרירות פולין בתל-אביב.
קחו בחשבון שנדרשות לפחות 2-3 פגישות בשגרירות.

שימו לב: יש להזמין תור מראש באתר השגרירות, לא ניתן להגיע על בסיס מזדמן.

בפגישה הראשונה תמסרו את המסמכים שהכנתם ותמלאו שני טפסים, בקשה ל- PESEL ובקשה לדרכון. מי שמעוניין לקבל את הטפסים מראש, יכול להגיע לשגרירות, להמתין בתור ולקבלם כדי למלאם בנוחיות בביתו. הנחיות מדוייקות למילוי הטפסים תמצאו בדף הבא.

יש להופיע בעצמכם בימים ובשעות הקבלה אותן ניתן לוודא באתר השגרירות. אין צורך לתאם פגישה מראש. (* ראו עדכונים). שימו לב להופיע רק בימים המיועדים עבור הגשת בקשות לדרכונים.

השגרירות נמצאת ברחוב סוטין 16 בתל-אביב, מרחק 10 דקות הליכה מבניין העירייה.
טיפ חשוב המלצה שלי: להגיע בתחבורה ציבורית. מצוקת החניה באזור גדולה וחניה שלא כחוק תעלה לכם ביוקר.

הטיפול בקהל המגיע למחלקה הקונסולרית בשגרירות פולין נעשה במתחם מיוחד שמופרד מהשגרירות, מתחם שהוא אכזבה גדולה למי שמצפה לקבלת פנים אירופאית. את זה ממש לא תמצאו כאן.

אזור ההמתנה לפני כניסתכם למבנה לא תוכנן להכיל את הממתינים הרבים. יש בו 3 ספסלי עץ קטנים וסביר להניח שתמצאו את עצמכם ממתינים בעמידה זמן רב. המקום פתוח ולא מוגן, לא משמש (בחלק מהשעות) ולא מגשם. הכניסה לבניין ישנה ולא מתוחזקת ברמה לה היינו מצפים משגרירות אירופאית מכובדת בשנת 2010. אין שירותים ואין מים לשתיה במתחם זה.

לאזור ההמתנה ניתן להיכנס החל משעות הקבלה ואם תגיעו מוקדם יותר, תאלצו להמתין ברחוב. הטיפול בקהל מתבצע בקומה הראשונה שאיננה נגישה בקלות לציבור עם מוגבלויות ושאליה מגיעים במדרגות. מי שזקוק לעזרה צריך לבקשה ואז יוכנס דרך השגרירות (שם יש מעלית) וילווה בידי עובד השגרירות עד למחלקה.

אין מערכת לניהול תורים, וכך, כמו שאנו עוד זוכרים מימים עברו, מישהו מהממתינים מתנדב ומנהל רשימת תורים שעוברת מאחד לשני.

הכניסה לבניין מבוקרת ומכיוון ומספר האנשים להם ניתן לתת שירות בו זמנית הוא קטן, צפו להמתנה מחוץ לבניין במידה והגעתם בשעת לחץ כשיש ממתינים רבים. אם הגעתם מאוחר וביום עמוס, יש אפשרות שגם לא יקבלו אתכם ותאלצו להגיע שוב ביום קבלה אחר. מצפייה שערכתי בביקורי, קצב הטיפול הוא כ-6-8 אנשים בשעה. זה ייתן לכם הערכה כמה זמן עליכם להמתין והאם בכלל תכנסו לתור של אותו היום.

בכניסה לשגרירות תעברו בדיקה ביטחונית קפדנית ואפילו מוגזמת (מומלץ לא להגיע עם נשק מכל סוג שהוא) ולאחר מכן תופנו לקומה הראשונה בה יש חדר כשבצידו דלפק קבלה ומולו דלפק קופה ועוד דלפק קבלה שאיננו מאויש מרבית הזמן. כעת עליכם להמתין שוב (אפילו שעה ויותר) עד שהמבקשים שלפניכם יסיימו את הטיפול .

בדלפק הקבלה תקבל אתכם פקידה מנומסת אשר תבדוק את המסמכים שהבאתם בקפידה רבה ובמידה והכל תקין, תופנו לדלפק ממול כדי לשלם. במידה ויש בעיה כלשהי עם המסמכים, קטנה עד כדי אות לא מתאימה או יותר, תסורבו באדיבות ותאלצו לחזור עם מסמכים חדשים ומתוקנים בהתאם. לא יקבלו מכם חלק מהמסמכים, לא יקבלו מכם מסמכים ‘לבינתיים’ עד שתביאו מתוקנים וכד’. כאן זה לא ישראל ולא עובדים בניגוד לנהלים. אם אינכם עומדים בדרישות, עליכם להפנים שתאלצו לתקן את המסמכים בהתאם ולהגיע שוב. אל תנסו לבקש בקשות משונות, אתם מעמידים את עצמכם באור מגוחך. הרבה יותר פשוט להתכונן ולהגיע מוכנים ובהתאם לנדרש ללא כל סטייה.

לאחר התשלום וקבלת קבלה בהתאם, אתם חוזרים לפקידת הקבלה ואז תקבלו שני טפסים שעליכם למלא, בפולנית בלבד. תקבלו גם דפי הסבר באנגלית למילוי הטפסים. בחדר הצמוד יש מספר קטן של מקומות ישיבה למילוי הטפסים ומומלץ שתצטיידו בעטים. על הקירות יש לוחות מודעות ועליהם דוגמאות למילוי הטפסים עם הסברים באנגלית בהם אתם יכולים להיעזר.
לתשומת לבכם, בצמוד לחדר יש שירותים לשימוש הקהל ומתקן לשתיית מים שנמצא בקומת הכניסה.
כפי שציינתי, כדי לחסוך לכם זמן, כסף וכאב ראש, אפרט בהמשך מה עליכם למלא ובהתאם תוכלו גם להיערך מראש עם תרגום לפולנית של נתונים שונים שרלוונטיים עבורכם.

2. הטפסים שתתבקשו למלא הם:

א. טופס בקשה למספר PESEL (=מספר זהות פולני)
הסבר מפורט על המספר הזה

ב. טופס בקשה לדרכון
הערה: אתם אמנם ממלאים ומגישים שני טפסים, אך הטיפול בהם מתבצע בטור, אחד אחרי השני. ראשית נשלחת הבקשה למספר ה- PESEL ורק כשהמספר מונפק ומגיע לשגרירות, יתחילו לטפל בבקשה לדרכון.

3. הנחיות כלליות למילוי הטפסים:

א. הכל צריך להירשם בפולנית
שם עיר הלידה צריך להירשם בכיתוב פולני ולא בכיתוב עברי או אנגלי.
לדוגמא, אם נולדתם בירושלים, בתעודת הלידה הפולנית וכן במסמכים שאתם מגישים צריך שיהיה כתוב JEROZOLIMA, כמו שהפולנים כותבים זאת ולא JERUSALEM.

אל תגידו שלא אמרו לכם מראש… באחריותכם לבדוק שכל מסמך שמפיקים לכם בפולין יהיה עם שמות בכיתוב פולני ! אם לא תדאגו לכך, אל תתפלאו שבקשתכם תסורב ותאלצו לשלם שוב על הפקת מסמכים מתאימים שלא לדבר על אבדן הזמן.

טיפ: מומלץ להיערך מראש, לבוא מוכנים עם דוגמא שהכנתם בבית לפי המידע בדפים אלו. אתם יכולים להיעזר בתרגומון של גוגל או של poltran

ב. הכל צריך להיות כתוב באותיות גדולות CAPS

ג. הנתונים חייבים להיות תואמים, זהים לנתונים כפי שמופיעים בתעודת הלידה הפולנית, בדרכון ובתעודת האזרחות.

ד. חתימה היא חתימה. בדיוק כפי שאתם חותמים בכל מקום ובדרכון הישראלי שלכם. ממש לא משנה אם החתימה בעברית, יפנית או סתם ציור, העיקר, היו עקביים, הקפידו על חתימה זהה בכל המסמכים. מכיוון ואתם מגיעים עם דרכונכם הישראלי, כדאי שחתימתכם בכל מקום שנדרש תהיה זהה לזו המופיעה בדרכון.

חשוב! עדכונים עדכוני גולשים: שימו לב, המידע בנושא עדכונים מסתמך על דיווחי גולשים בלבד ולא אומת. חשוב! עדכונים

עדכון: דיווח מאפריל 2011, ההמתנה מתבצעת מחוץ למבנה, כלומר ברחוב ובכל פעם מוכנסים 4 אנשים למתחם.

עדכון: לפי מידע ששלחה מ.נ באוגוסט 2012, הפגישה בשגרירות מתואמת מראש דרך אתר האינטרנט המיוחד. הסבר כאן.
יתקבלו לפגישה רק מי שהזמינו תור מראש ונרשמו דרך האתר.
יש לברך על השיפור ועל חיסול התופעות המבישות שהיינו עדים להן בשנים האחרונות בחזית בניין השגרירות.

עדכון: לפי מידע ששלח י.א בנובמבר 2014, הרשמת תורים באתר האינטרנט מתחילה כל יום שלישי ב-08:00 ועקב הדרישה הגדולה ההרשמה מסתיימת תוך דקות ספורות ומתחדשת רק ביום שלישי לאחר מכן, למורת רוחם של ממתינים רבים.
* זהו בהחלט נושא שהשגרירות צריכה לשפר במערכת הרישום שבנתה.

ועכשיו שהכל ברור, אפשר למלא את הטפסים.

פרקי המדריך להוצאת דרכון אירופאי פולני

פתיח | מה נדרש | הביקור בשגרירות פולין | טפסים | מה הלאה

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

האם המאמר עזר לך?
האם המאמר חסך לך זמן וטרחה?
אם כן, אשמח אם תשקלו לתרום כדי לעזור לי לממן את עלויות האיחסון. תודה

כדי לתרום, לחצו בבקשה על כפתור פייפאל

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content