המדריך להוצאת דרכון פולני – פרק 5 מה הלאה?

by Updated: Jul 24, 2020diy-polish-passport0 comments

פרקי המדריך להוצאת דרכון אירופאי פולני

פתיח | מה נדרש | הביקור בשגרירות פולין | טפסים | מה הלאה | חידוש הדרכון הפולני

המדריך להוצאת דרכון פולני

הדרך שעברתי להוצאת אזרחות ודרכון פולני

חשבתם שסיימתם?
ממש לא, אנחנו עוברים לפגישה השנייה והשלישית ( חשוב! עדכונים ראו עדכונים, כיום הבקשה לדרכון נעשית כבר בפגישה הראשונה)

6. התנעת הבקשה לדרכון

שימו לב, לפגישה השנייה עליכם להופיע במועד קבלה עבור הגשות בקשות לדרכונים ואל תשכחו להביא את דרכונכם הישראלי.
שבועיים או יותר לאחר הגשת הטפסים והבקשות ולאחר שמספר ה-PESEL שלכם הונפק, עליכם להגיע שוב כדי להתחיל למעשה את הליך הבקשה לדרכון וכדי למסור טביעות אצבע. הדרכון הפולני הוא ביומטרי ועליכם למסור טביעות אצבע, אצבע ימין ואצבע שמאל. (אל חשש, התהליך דיגיטאלי ולא תלכלכו את אצבעותיכם ).

כרגיל, תאלצו להמתין בתור לכניסה, תעברו בידוק ביטחוני מוגזם ותמתינו שוב באולם הקבלה. פקידת הדרכונים תקבל אתכם בתורכם, תביא את התיק שלכם מהשגרירות ותבדוק שוב בקפדנות רבה את המסמכים שכבר מסרתם ושנבדקו בקפידה לפני שבועיים. הפקידה תמלא בטופס הבקשה לדרכון את מספר ה-PESEL שלכם שהגיע ותתבקשו לרשום על הטופס בעמוד השני את מקום הגשת הבקשה, כלומר TEL-AVIV , תאריך וכן לחתום על הבקשה (ראו בדוגמא בעמוד הטפסים בצבע כחול).

זהו, עכשיו למעשה בקשתכם לדרכון הפולני יוצאת לדרך.
תקבלו אישור על בקשתכם לדרכון. האישור כולל בין היתר את מספר ה-PESEL שלכם (מומלץ לתעד ולשמור אותו. זהו מספר הזהות שלכם ולעולם אין לדעת מתי תזדקקו לו). האישור גם מפרט את התאריך שלאחריו אתם יכולים להגיע לאסוף את הדרכון המיוחל. התאריך הוא חודש מהביקור הזה.

זהו? עכשיו סיימנו?
עוד לא… רק עוד פגישה אחת ודי…

קבלת הדרכון 

חודש או יותר לאחר מסירת טביעות אצבע והתנעת הבקשה לדרכון, אתם רשאים לבוא ולקבל את הדרכון המיוחל. התאריך שהחל ממנו אתם יכולים להגיע לאסוף יופיע על האישור שתקבלו. (*) 

שימו לב, נכון למאי 2020 ניתן לאסוף דרכונים בימי שלישי, רביעי, חמישי בשעות 08:30 – 09:30 ובימי שני ושישי בשעות 08:30 – 11:00. כדאי להתעדכן באתר הקונסוליה ובכל מקרה שימו לב שהשעות מפורטות בדף האישור שתקבלו. 

tip טיפ (*) ניתן להגיע גם לפני המועד שנרשם לכם, וזאת לאחר שבדקתם שהדרכון שלכם מוכן. את הבדיקה ניתן לעשות באופן מקוון באתר האינטרנט שבקישור, יש להזין את מספר הבקשה (= מספר הברקוד המופיע על האישור שקיבלתם) ותקבלו מיד תשובה באם הדרכון מוכן לאיסוף. 

עליכם להופיע בעצמיכם! לא שליח ולא תירוצים של אני גר במטולה יעזרו כאן. בשגרירות בתל-אביב לא שולחים ולא נותנים לצד שלישי את הדרכון. הסיבה לכך היא שיש לבצע אימות טביעות אצבע מול הטביעות המופיעות בדרכון. 

מעניין איך זה שבחלק מקונסוליות פולין במדינות אחרות לא מבצעים תהליך זה. לא ברור למה בישראל נדרש תהליך זה.
להבדיל ממדינות אחרות בהן תהליך הבקשה לדרכון נעשה באמצעות שליחת מסמכים בדואר/פקס/אימייל ובפגישה אחת בשגרירות שלאחריה הדרכון נשלח בדואר, בישראל ‘מתגעגעים’ אליכם וכפי שראיתם תצטרכו להופיע 3-2 פעמים בשגרירות, בהנחה שכל המסמכים שלכם תקינים.
אנחנו יכולים לקבל בישראל כרטיסי אשראי או אפילו מזומן עם שליח, דרכון ישראלי בדואר, אבל בשגרירות פולין עוד לא שמעו על שירותים כאלה והם לא סומכים על אף אחד.
בכל מקרה ושלא יהיו לכם ספקות, גם לפגישה זו עליכם להמתין בתור שיכול להיות ארוך ולעבור (כרגיל) בדיקה ביטחונית והמתנה נוספת בקומת הקבלה. אל תשכחו להביא את דרכונכם הישראלי ואת האישור לבקשת דרכון שקיבלתם בפגישה האחרונה.
בהגיעכם לפקידה, תמסרו את דרכונכם הישראלי ואז תלך הפקידה ותביא את תיקכם מהשגרירות. עכשיו תבדוק הפקידה שוב את התאמת הנתונים בין דרכונכם הישראלי לדרכון הפולני ולשאר המסמכים שבתיק. במידה והכל תואם, תתבקשו למסור שוב טביעות אצבע. אם הכל יהיה תואם ותקין, תתבקשו לחתום על אישור קבלת הדרכון ותקבלו לידכם את הדרכון הפולני המיוחל.

זהו? עכשיו סיימנו?
כן, עכשיו סוף סוף אפשר לברך על המוגמר! חשוב! עדכונים

חשוב! עדכונים עדכוני גולשים: שימו לב, המידע בנושא עדכונים מסתמך על דיווחי גולשים בלבד ולא אומת. חשוב! עדכונים

* ראו עדכונים כאן וגם בפרקים האחרים.

מזל טוב,
עברתם דרך ארוכה שבמהלכה למדתם להכיר טוב יותר את משפחתכם, למדתם איפה זה רחוב סוטין 16 ואולי גם מי היה חיים סוטין, הכרתם את מרכז תל-אביב, נהניתם ואולי אף טעמתם משלל מסעדותיה וגלידריותיה ויש בידכם סוף סוף דרכון פולני שתוקפו 10 שנים.
השתמשו בדרכון הפולני באופן חיובי ותיהנו מהיתרונות הרבים שדרכון אירופאי מעניק לבעליו.

בהצלחה, Powodzenia
אבי

הבהרות:

1. אין לראות בדפים אלו תחליף כלשהו לקבלת מידע / ייעוץ מקצועי מגורם מוסמך.

2. כל מה שנכתב כאן הוא תאור המסע לדרכון שלי ושל משפחתי, נכון לאמצע 2010.
אם המסע שלכם נראה אחרת באופן מהותי, אשמח אם תיידעו אותי ואכניס תיקונים. מקווה שיהיו אלה רק תיקונים המצביעים על שיפור.

3. כל מה שנכתב כאן מתייחס לדרכון פולני בלבד.
הוצאת דרכונים של מדינות אחרות כרוכה בהליכים אחרים. דפים אלו לא עוסקים בכך ואין להסיק מהם דבר על הוצאת דרכונים של מדינות אחרות.

4. בקשות להמלצות על גורם זה או אחר המטפל בבקשות להשגת אזרחות/דרכון לא תעננה.
השוק מוצף באפשרויות שונות. לימדו את החומר וקבלו בעצמכם החלטה מושכלת.
יש בדפים אלו מידע רב ואם קראתם אותו, אתם מצוידים בכלים טובים יותר לקבלת החלטה. ולמי שעוד לא הבין, אינני ממליץ על אף אחד, אנא אל תפנו אלי בשאלות בנושא זה.

5. אם מישהו משגרירות פולין קורא דפים אלו וחושב מה ניתן לעשות כדי לשפר את השרות בנושא זה, הוא מוזמן ליצור איתי קשר. יש הרבה מה לעשות בתחומי אתר האינטרנט, קבלת הקהל, תהליכי העבודה ועוד. אשמח לייעץ ולעזור לשגרירות פולין בשיפור השירות לרווחת הקהל.

פרקי המדריך להוצאת דרכון אירופאי פולני

פתיח | מה נדרש | הביקור בשגרירות פולין | טפסים | מה הלאה | חידוש הדרכון הפולני

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

האם המאמר עזר לך?
האם המאמר חסך לך זמן וטרחה?
אם כן, אשמח אם תשקלו לתרום כדי לעזור לי לממן את עלויות האיחסון. תודה

כדי לתרום, לחצו בבקשה על כפתור פייפאל

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content