מחדל רישיון הנהיגה הישראלי – פרק 21 – אחרית דבר

by Updated: Sep 4, 2021blog0 comments

תחקיר מחדל רישיון הנהיגה הישראלי

החלטות ומציאות בראי הפרטים – אחרית דבר

21. אחרית דבר

תחקיר זה מציג תמונה עגומה למדי של מחדל מתמשך, של התנהלות חובבנית, בלתי מקצועית, בלתי ראויה ואף בלתי תקינה של משרדי התחבורה, המשפטים, האוצר, החוץ ואנשיהם. הוא מציב תמרור אזהרה וקורא לחקור לעומק ולבדוק את שרשרת האירועים וההתנהלות, בעיקר של משרד התחבורה ואנשיו, לאורך השנים, אשר גרמו והביאו לחוסר התאימות לתקנה האירופאית.

אין להשלים עם המצב הנוכחי ונדרש להעמיד את משרד התחבורה (ואף משרדים אחרים) על מקומם בגין התנהלות בלתי תקינה לכאורה, הפרת החלטות ממשלה לאורך שנים רבות, הטעיית הציבור וגורמים אחרים והולכתם שולל. על בזבוז כספי ציבור רבים בפרויקטים ובתהליכים יקרים שמתבצעים באופן בלתי מקצועי בעליל, אשר גורמים לציבור הנהגים בישראל הכבדה בבירוקרטיה מיותרת, מסכנים את מעמדם החוקי והביטוחי בחוץ לארץ וגורמים להם לעוגמת נפש, טרחה ונזק כלכלי לא מבוטל.

בלתי נתפס שבמדינת ההיי־טק, מדינה שמבצעת פרויקטים מורכבים ביותר, עתירי טכנולוגיה ומרובי ממשקים, לא מסוגלים ו/או לא מעוניינים לבצע כהלכה ולהוציא אל הפועל באופן מקצועי, משימה כל כך פשוטה, בסיסית ולא מורכבת שבמהותה היא הבנת הנקרא ועיצוב גראפי.
למרות משך הזמן המאוד ארוך ועשרות מיליוני השקלים שהוקצו, הושקעו ועדיין מושקעים במשימה כה פשוטה זו, לא מצליחים במשרד התחבורה להגיע לתאימות הנדרשת לתקנה האירופאית.

לא סביר כלל ש־18 שנים מאישור התקנה האירופאית (* נכון ל־2024), רישיון הנהיגה הישראלי וקטגוריות כלי הרכב בישראל עדיין אינם תואמים לתקנה האירופאית ושאין באופק כל תהליך מקצועי, תוכנית מוסדרת ומעל לכל הנחייה ביצועית ברורה, פיקוח מגבוה ורצון אמיתי לבצע אחת ולתמיד את התאימות לתקנה האירופאית כנדרש ולתקן את המחדל המתמשך הזה.

חשוב לבדוק ולתקן ליקויים והתנהלות אלו, ויפה שעה אחת קודם.

אשמח לעזור, להסביר ולשתף מהידע שצברתי בנושא כדי לתקן ליקויים מתמשכים אלו.

בברכה,
אבי שניאור

נכון לאוגוסט 2024, עברו/יעברו למעלה מ־24 שנים
מהחלטות ממשלת ישראל!

ההחלטות לא יושמו!
מאז נעשים מהלכים שרק מרחיקים אותנו מהתקינה האירופאית!

Copyright © כל הזכויות שמורות. אין להעתיק בכל דרך ללא קבלת אישור מראש ובכתב

רוצים להגיב? תגובות והערות תתקבלנה בברכה וחלקן אף יפורסם ללא פרטים מזהים.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Skip to content